Instrukcja jest w trakcie tworzenia

Spis treści

Funkcja: "Szukaj w Google"

Opis

Funkcja pobiera wyniki z Googla, a następnie przeszukuje strony oraz podstrony w celu pozyskania adresów.

Opis

W polu słowa kluczowe należy wpisać szukaną frazę np. mechanik samochodowy. Następnie należy określić ilość stron, domyślnie jest 5. Zalecam maksymalnie 7.

Dlaczego akurat 7? Bo Goole nie udostępnia więcej stron. Program jest tak skonfigurowany, że nie pobiera 10 wyników na stronę, tylko 100. Tak więc 7 daje 700 wyników do przeszukania. Co prawda Google pokazuje że znalazł kilka tyś. lub więcej wyników ale ich nie prezentuje. Można to sprawdzić na własną rękę.

Po naciśnięciu uruchom program zacznie pobierać dane. Warto jest poczekać do końca, ponieważ przeszukiwanie dzielone jest na dwie fazy. Pierwsza to pozyskiwanie i wstępne pobieranie adresów ze stron, druga natomiast pobiera podstrony w których są zawarte dane kontaktowe.

Ban oraz serwery proxy

Jeżeli przeszukujemy rozsądnie tj. 5 stron (500 wyników) co jakiś czas, Google nie powinien nam zablokować adresu IP. Jednak jeżeli spróbujemy przeszukać większą ilość, prawie na pewno skończy się to banem.
W przypadku banu należy odczekać kilka godzin lub dobę - powinien zostać zdjęty.

Odradzam stosowanie proxy w przypadku pozyskiwania e-maili tą drogą ponieważ nie są niezbędne oraz ciężko znaleźć takie które działają z Googlem.

Funkcja: "Szukaj w pkt.pl" i "Szukaj w panoramafirm.pl"

Opis

Funkcja pobiera wyniki z pkt lub odpowiednio z panoramyfirm, a następnie przeszukuje podstrony w celu pozyskania adresów i innych danych.

Wykorzystanie proxy

Zalecam wykorzystanie serwerów proxy, ponieważ często można się spotkać z banem podczas przeszukiwania tych serwisów. Więcej informacji w rozdziale wykorzystanie serwerów proxy

Funkcja: szukaj na stronie

Opis

Funkcja ma za zadanie, przeszukać podaną przez użytkownika stronę i jej podstron w celu znalezienia adresów e-mail.

Użycie

Ograniczanie wyników do danej lokalizacji

Opis

Wyniki dla danego słowa kluczowego można ograniczyć do danej lokalizacji (miasto, powiat lub województwo). Działa, tylko dla serwerów pkt i panorama firm.

Użycie

W celu skorzystania z tej funkcji należy wpisać słowa kluczowe, a na końcu nich dopisać %miejscowość. ograniczenie lokalizacji

Eksportowanie pliku CSV do MS Excel

1. Należy kliknąć w programie Eksport -> Plik CSV i zapisać plik dane.csv na dysku.2. W programie MS Excel pod zakładką Dane należy wybrać Z tekstu.3. Pojawi się okienko dialogowe za pomocą którego trzeba importować plik dane.csv. Po wykonaniu tej czynności otworzy się kreator importu. W kreatorze należy wybrać Pochodzenie pliku (kodowanie)
65001 : Unicode(UTF-8), zaznaczyć opcję Rozdzielany i kliknąć przycisk Dalej.

4. W kolejnym kroku należy zaznaczyć Średnik i kwalifikator tekstu jako ". Można teraz kliknąć przycisk zakończ. Pojawi się okienko wyboru miejsca dodania danych. Można kliknąć OK.5. Dane powinny się poprawnie zaimportować.Wykorzystanie serwerów proxy

Pierwsze kroki

Pierwszym etapem jest dodanie listy proxy do programu, można to zrobić poprzez kliknięcie w programie przycisku Lista Proxy. Otworzy się nowa strona, poprzez którą można zarządzać w łatwy sposób serwerami. Na stronie zawarte są szczegółowe informacje jak to robić.

Problemy z serwerami proxy

Nawet jeśli programy sprawdzające proxy pokazują, że serwer działa i można go wykorzystać to nie zawsze jest to zgodne z prawdą. Oto dlaczego:

Jak znaleźć dobre proxy?

Serwery proxy można znaleźć w internecie wpisując w Google np. proxy list lub kupić. Płatne nie oznacza zawsze lepsze, ponieważ niekoniecznie są one poprawnie weryfikowane.

Po znalezieniu serwerów proxy należy je zweryfikować odpowiednim programem np. Google Proxy Checker. Należy pamiętać, żeby testować proxy na zbanowanym IP.

Alternatywne uruchomienie za pomocą XAMPPa

Wykorzystanie XAMPPa do uruchomienia programu przydaje się wtedy, kiedy chcemy uruchomić program w systemie OS X lub gdy standardowa metoda nie działa ze względu na specyficzną konifgurację systemu.

1. Pobieranie i instalacja XAMPPa

Program można pobrać ze strony producenta poprzez kliknięcie przycisku XAMPP dlaWindows. Gdy program zostanie pobrany należy uruchomić plik instalacyjny.
Podczas instalacji zostaniemy zapytani o wybór komponentów, z racji tego że program do działania wymaga tylko Apache i PHP, można odznaczyć resztę tak jak na zdjęciu poniżej

Wybór komponentów
W kolejnym oknie można zdefiniować miejsce instalacji. Domyślnie XAMPP instaluje się w katalogu C:\xampp i dla takiego katalogu będą pokazane kolejne kroki.
Jeżeli skonfigurowaliśmy instalację według naszych preferencji można przechodzić dalej, aż do momentu rozpoczęcia i zakończenia instalacji.

2. Uruchamianie XAMPPa

Po instalacji powinien uruchomić się Panel Kontrolny XAMPPa, jeśli jednak tak się nie stanie musimy uruchomić go ręcznie (Start > wszystkie programy -> XAMPP -> XAMPP Control Panel)

Panel Kontrolny XAMPP Jeżeli widzimy że Apache podświetlony na zielono to znaczy że wszystko jest poprawnie skonfigurowane, jeśli XAMPP nie jest uruchomiony należy kliknąć przycisk Start. Gdy po wcisnięciu przycisku start w okienku logu pojawiają się czerwone napisy i apache nie startuje powinniśmy wyłączyć wszystkie programy szczególnie skype i te korzystające z internetu, a następnie spróbować ponownie.

3. Integrowanie programu WebEmailHunter z środowiskiem XAMPP

W tym celu przechodzimy do katalogu w którym znajduje się WebEmailHunter i kopiujemy zawartość katalogu root

wklejając ją do katalogu htdocs (C:\xampp\htdocs). W tym katalogu znajdują się przykładowe pliki XAMPPa należy je usunąć. Docelowo katalog htdocs powinien wyglądać tak jak na zrzucie poniżej.


po takiej opracji program powinien znajdować się pod adresem: http://localhost:80/

Rozwiązywanie problemów

Błąd: Brak odpowiedzi przy pobieraniu danych | kod 200 (timeout)

Taki błąd oznacza, że program nie zdążył przetworzyć danych i musiał przerwać działanie.
Sposoby rozwiązania:

Program po jakimś czasie używania przestaje działać tak jak należy

Tutaj, może pomóc restart programu, należy odświeżyć stronę z programem lub wyłączyć i ponownie uruchomić program usbwebservwe

Program po zalogowaniu automatycznie się wylogowuje

Zgłaszanie awarii

Awarie, problemy i sugestie należy zgłaszać na adres kontakt@webinsert.pl w emailu należy:

Słownik